Michael Petr je český profesionální tanečník, choreograf, zpěvák a skladatel.

 

Začal tančit od útlého věku a stal se Mistrem ČR  mládeže ve věku 17 let a byl na 4. místě na evropském šampionátu v Showdance.

Po ukončení univerzity se přestěhoval do USA, kde se stal profesionálem a byl mezi 5 nejlepšími na mistrovstvích Evropy 10 v tancích,světovém šampionátu v Mambo a Salse.

 

Mnohokrát se objevil v televizi a rádiu. Byl profesionálním tanečníkem v reality show "StarDance2" 

 

Také učinkoval v americké taneční televizní show " So you think you can dance“ ve Spojených státech.

 

Po ukončení soutěžní taneční kariery strávil 4 roky vyučováním po celém světě, zejména v New Yorku, Singapuru, Sydney, Německu, Londýně, Argentině a na Středním východě.

 

Po návratu se přestěhoval do Los Angeles a začal místně pracovat s mnoha celebritami, které chtěly být na tanečních televizních pořadech či filmech.

 

V roce 2012 se přestěhoval do Oregonu, kde založil taneční tým „Michael Petr Dance“ a získal cenu  za nejlepšího učitele na Mistrovství Světa Pro/Am 2017.

 

Kromě tance hraje a skládá hudbu, v mládí hrával v různých hudebních skupinách především na bubnech a basove kytaře. V posledních pár letech studuje zpěv a skládá písně.

 

V roce 2019 vydal svůj debutový hudební singl a video „Stánek na Rohlíky“ v České republice, které během prvních 3 týdnů na Youtube získalo přes 100 tisíc zhlédnutí.

 

V současné době pracuje na nových singlech a připravuje vydaní solové desky. V Květnu 2020 vydal dvoj single “Jenom Tebe a Lenka”.

Michael Petr is a Czech professional ballroom dancer, choreographer, singer and songwriter.

He started ballroom dance from an early age and became Czech national youth champion at age 17 and was in top 4t at the European showdance championship. 

After finishing at a university he moved to the USA where he turned professional and was in the top 5 in the European 10 Dance as well as World Mambo and Salsa Championships. 

Numerous times, he appeared on the TV and radio. He was a professional  dancer on the reality TV series "StarDance2" (Czech version of "Dancing with the Stars"). 

He appeared on the US Dance TV Show "So You Think You Can Dance" in the United States.

 

After retiring from competitions he spent 4 years studying dance and teaching around  the world mainly in NYC, Singapore, Sydney, Germany, London, Argentina and Middle East.

Upon his return he moved to LA and started to work locally with many  celebrities who aspired to be on the dance TV shows. 

 

In 2012 he moved to Oregon where

he founded a dance team "Michael Petr Dance" and won 2017 Top Teacher Award at the World Pro/Am Championship.

Besides dancing, playing music has been his passion from an early age. Growing up he played in multiple music bands with a variety of instruments.

In 2019 he released his debut music single and video "Stánek na Rohlíky" in Czech republic, which got over 100k views in first 3 weeks on Youtube.

 

Currently he is working on new singles where he will promoting ballroom dancing and dancers.  

for more info about dance visit www.michaelpetrdance.com