About Michael Petr

Michael Petr je český profesionální tanečník, choreograf, zpěvák a skladatel.

 

Začal tančit od útlého věku a stal se Mistrem ČR  mládeže ve věku 17 let a byl na 4. místě na evropském šampionátu v Showdance.

Po ukončení univerzity se přestěhoval do USA, kde se stal profesionálem a byl mezi 5 nejlepšími na mistrovstvích Evropy 10 v tancích,světovém šampionátu v Mambo a Salse.

 

Mnohokrát se objevil v televizi a rádiu. Byl profesionálním tanečníkem v reality show "StarDance2" 

 

Také učinkoval v americké taneční televizní show " So you think you can dance“ ve Spojených státech.

 

Po ukončení soutěžní taneční kariery strávil 4 roky vyučováním po celém světě, zejména v New Yorku, Singapuru, Sydney, Německu, Londýně, Argentině a na Středním východě.

 

Po návratu se přestěhoval do Los Angeles a začal místně pracovat s mnoha celebritami, které chtěly být na tanečních televizních pořadech či filmech.

 

V roce 2012 se přestěhoval do Oregonu, kde založil taneční tým „Michael Petr Dance“ a získal cenu  za nejlepšího učitele na Mistrovství Světa Pro/Am 2017.

 

Kromě tance hraje a skládá hudbu, v mládí hrával v různých hudebních skupinách především na bubnech a basove kytaře. V posledních pár letech studuje zpěv a skládá písně.

 

V roce 2019 vydal svůj debutový hudební singl a video „Stánek na Rohlíky“ v České republice, které během prvních 3 týdnů na Youtube získalo přes 100 tisíc zhlédnutí.

 

V současné době pracuje na nových singlech a připravuje vydaní solové desky. V Květnu 2020 vydal dvoj single “Jenom Tebe a Lenka”.